Acasă Politică Sociolog: Culmea ironiei e să vezi "trădătorii" cum sunt trădaţi….

Sociolog: Culmea ironiei e să vezi "trădătorii" cum sunt trădaţi….

0



Sociologul Gelu Duminică a comentat, luni seară, rezultatul votului din Parlament, unde guvernul propus de Veştea nu a întrunit numărul necesar de voturi: ”Culmea ironiei e să vezi «trădătorii» cum sunt trădaţi….”.

”Concluzia serii: «Cine sapă groapa altuia cade singur în ea»”, a scris, luni seară, pe Facebook, socialogul Gelu Duminică.

Acesta s-a referit la ”culmea ironiei”.

”Şi apropo, culmea ironiei e să vezi «trădătorii» cum sunt trădaţi….”, a adăugat sociologul. 

Într-o postare  anterioară, el a afirmat că preşedintele Nicuşor Dan ”şi-a făcut imaginea publică ţăndări”.

”Ţăndări! Ce a vrut să facă, doar domnia sa ştie! Jenant!”, a scris duminică.

Liberalul Adrian Veştea a fost desemnat de către preşedintele Nicuşor Dan să formeze Guvernul, fără consultarea sau informarea PNL. Mai mulţi liberali s-au alăturat demersului, unii dintre ei fiind propuţi în Guvernul care nu a reuşit să fie învestit.

Liberalii au vorbit despre trădare.

Luni, premierul desemnat Adrian Veştea s-a întâlnit cu liderul AUR, George Simion, în încercarea de a strânge voturile necesare. AUR nu a votat pentru învestirea Guvernului.

Sociologul Gelu Duminică a comentat, luni seară, rezultatul votului din Parlament, unde guvernul propus de Veştea nu a întrunit numărul necesar de voturi: ”Culmea ironiei e să vezi «trădătorii» cum sunt trădaţi….”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.