Neymar a declarat că s-a dus în vestiar şi a plâns singur după ce a revenit în echipa Braziliei după o pauză de 981 de zile, intrând pe teren în repriza a doua a meciului de miercuri de la Cupa Mondială, câştigat cu 3-0 împotriva Scoţiei, la Miami, relatează Reuters, citat de news.ro.
Jucătorul în vârstă de 34 de ani a evoluat ultima oară pentru Brazilia în 2023. Atunci, el a suferit o accidentare gravă la genunchi şi, de atunci, a avut dificultăţi în a-şi menţine forma. Iniţial, participarea sa în lotul Braziliei pentru Cupa Mondială era incertă.
Apoi, luna trecută, a suferit o accidentare la gambă, care l-a ţinut pe tuşă în primele două meciuri ale Braziliei din cadrul turneului. Însă şi-a făcut în sfârşit revenirea la naţională împotriva Scoţiei, în timp ce fanii îi scandau numele.
„M-am dus în vestiar, singur, şi am vărsat câteva lacrimi”, le-a spus Neymar reporterilor după ce Brazilia a terminat pe primul loc în Grupa C. „Este o uşurare imensă să retrăiesc toate acestea. Este un moment de recunoştinţă. Îi mulţumesc lui Dumnezeu că pot trăi din nou această experienţă.”







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .