Acasă Politică Nadia Comăneci a răbufnit după ce Călin Georgescu i-a folosit imaginea: Sunt...

Nadia Comăneci a răbufnit după ce Călin Georgescu i-a folosit imaginea: Sunt surprinsă

0



Nadia Comăneci a izbucnit după ce Călin Georgescu a folosit imaginea ei și a altor mari sportivi pentru a se promova electoral. Comăneci spune că nu e exclus ca România să poată fi condusă de o femeie, ca aluzie la Elena Lasconi, calificată în turu 2 al alegerilor prezidențiale.

„Sunt foarte surprinsă să văd că se foloseşte imaginea mea fără buna mea ştiinţă. Politica nu m-a fascinat, nu înţeleg şi cred că e bine să stau în lumea mea, a sportului unde pot crea ceva ca să creştem. Da, văd capabilă o femeie să conducă, toată lumea se uită în istorie să caute când o femeie a mai fost preşedintă. A fost şi în State această ocazie, nu a fost să fie anul acesta. De ce nu?

România alege, nu? La Paris, am avut egalitate între femei şi bărbaţi la participanţi. Este o lume egală cu potenţial pentru toată lumea şi este o privire pro-activă spre viaţă.

Şi în sport, nu trebuie să te naşti într-un loc special ca să devii cel mai bun, dar trebuie existe o oportunitate. Eu nu am tik-tok. Este o influenţă diferită, nu tot ce se pune în social media e adevărat. Cel mai bine e să stai în zona ta daca nu stii şi nu te pricepi”, a zis, luni, Nadia Comăneci, în SUA.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .