Acasă Sport Martha Stewart a devenit acționar la clubul galez Swansea City

Martha Stewart a devenit acționar la clubul galez Swansea City

0



Celebra Martha Stewart s-a alăturat grupării Swansea City în calitate de acţionar, a anunţat clubul de fotbal galez, potrivit news.ro.

Stewart, expertă în lifestyle şi prima femeie self-made miliardară din Statele Unite, a fost prezentă în calitate de invitată la victoria cu 2-1 a echipei Swansea împotriva formaţiei Wrexham, vinerea trecută.

„Suntem foarte încântaţi să o întâmpinăm pe Martha în echipa noastră”, a anunţat clubul într-un comunicat. „Ştim că experienţa de a urmări meciul de vineri seara în direct nu a făcut decât să-i sporească entuziasmul şi aşteptările legate de apartenenţa la Swansea City.”

Stewart este cea mai recentă celebritate care a devenit acţionar minoritar al clubului, după ce rapperul american Snoop Dogg s-a alăturat echipei în iulie.

Luka Modric este, de asemenea, acţionar minoritar, câştigătorul Balonului de Aur alăturându-se echipei în aprilie.

Swansea ocupă locul 19 în Championship şi va înfrunta liderul Coventry City vineri.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .