Campioana României joacă în turul trei preliminar cu formaţia kosovară Drita, iar în cazul în care se califică în play-off, o întâlnește pe Aberdeen.
Meciul cu Drita se joacă joi, de la ora 21:30, pe Arena Națională.
Scoțienii au reacționat imediat după tragerea la sorți. Jurnaliștii spun despre Drita ca este o echipă modestă, în timp ce pe FCSB au numit-o din nou Steaua București.
”Aberdeen va juca împotriva celor de la Steaua București sau a echipei kosovare Drita în play-off-ul pentru calificarea în grupele Europa League. ‘The Dons’ se află la un singur pas de faza grupelor, după ce au câștigat Cupa Scoției sezonul trecut, iar campania lor europeană va începe pe 21 august.
Au intrat în tragerea la sorți nefiind cap de serie, știind că vor întâlni una dintre câștigătoarele din turul al treilea preliminar.
Adversarii puteau fi echipe precum Panathinaikos sau Șahtior Donețk, însă tragerea la sorți de la Nyon i-a pus față în față cu FSCB sau modesta Drita.
Aberdeen va disputa prima manșă pe teren propriu, iar returul va avea loc o săptămână mai târziu, în România sau Kosovo”, a scris Daily Record.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .