Acasă Actualitate Bebeluș de 4 luni, încuiat din greșeală într-o mașină, salvat de un...

Bebeluș de 4 luni, încuiat din greșeală într-o mașină, salvat de un jandarm aflat în timpul liber: La peste 30 de grade situația putea deveni rapid periculoasă

0



Un copil de 4 luni a rămas încuiat, joi, într-o maşină în Alba Iulia, după ce sistemul de închidere al autoturismului s-a activat accidental cu cheile în interior.

„Situaţia a fost observată de un jandarm, aflat în timpul liber. Având în vedere temperatura de peste 30°C şi faptul că sistemul de climatizare nu mai funcţiona, acesta a acţionat imediat, a transmis, joi, Jandarmeria Română via News.

Jandarmul a spart un geam al autoturismului şi a reuşit să scoată copilul în siguranţă.

Jandarmii transmit o serie de recomandări:

Nu lăsaţi niciodată copiii sau animalele de companie singure în maşină, nici măcar pentru câteva minute.

La temperaturi ridicate, interiorul unui autoturism se poate transforma rapid într-un mediu periculos.

Verificaţi întotdeauna dacă aveţi cheile asupra dumneavoastră înainte de a închide portierele.

Dacă observaţi un copil sau un animal aflat în pericol într-un vehicul, apelaţi de urgenţă 112.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .