VIDEO Bărbatul care a amenințat cu o bombă la o biserică din Arad a fost identificat și internat la Psihiatrie
În urma investigațiilor desfășurate de polițiștii din Serviciul de Investigații Criminale, a fost identificat un bărbat de 35 de ani, din Chișineu-Criș. Acesta a fost sancționat cu o amendă de 4.000 de lei pentru alertare falsă prin intermediul numărului de urgență 112 și a fost internat în secția de psihiatrie a Spitalului Județean din Arad.
Alerta a fost comunicată dis-de-dimineață
Conform informațiilor furnizate de IPJ Arad, duminică, în jurul orei 9:45, s-a primit o sesizare prin S.N.U.A.U 112 privind introducerea unui dispozitiv explozibil într-o biserică din localitatea Vladimirescu.
Ca urmare a acestei sesizări, mai multe echipaje de intervenție s-au mobilizat și s-au deplasat rapid la fața locului.
În interiorul bisericii se aflau aproximativ 1.000 de persoane, însă toate au fost evacuate în condiții de siguranță, conform autorităților.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .