Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, va efectua, vineri, o vizită oficială la Chişinău, discuţiile urmând să se concentreze pe reformele sistemului sanitar, digitalizarea serviciilor medicale şi dezvoltarea proiectelor strategice comune.
Potrivit unei informări a Ministerului Sănătăţii, deplasarea vizează întărirea cooperării bilaterale în domeniu, conform Agerpres.
Rogobete are programate întâlniri la nivel guvernamental, precum şi vizite în instituţii medicale şi academice de referinţă.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .