Acasă Sport Victorie în campionat pentru Legia şi Edi Iordănescu, 2-0 la Kielce, împotriva...

Victorie în campionat pentru Legia şi Edi Iordănescu, 2-0 la Kielce, împotriva Koronei

0



Echipa poloneză Legia Varşovia, condusă de tehnicianul român Edward Iordănescu, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia Korona Kielce, în etapa secundă din Ekstraklasa, informează news.ro.

Legia a deschis scorul încă din minutul 9, prin camerunezul jean-Pierre Nsame, din pasa francezului Migouel Alfarela. Imediat după pauză, Alfarela a făcut 2-0 pentru oaspeţi, scor care a rămas pe tabelă până la finalul înfruntării.

Legia Varşovia debutează în noua ediţie de campionat cu o victorie, 2-0 la Korona Kielce. Elevii lui Edi Iordănescu sunt pe locul 6, cu 3 puncte, dar mai au un meci restant de jucat.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .