O alertă privind prezenţa unui urs a fost emisă, joi după-amiază, în staţiunea montană Sinaia, după ce un animal a fost văzut în apropiere de Castelul Peleş, informează Agerpres.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, ursul a apărut pe Poteca Regală din Sinaia.
Turiştii şi localnicii au fost avertizaţi prin mesaj RO-ALERT să evite zona, să nu se apropie de animal, să nu încerce sa îl fotografieze sau sa îl hrănească.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .