Acasă Actualitate Un polițist din Timiș s-a împușcat: De ce a recurs la gestul...

Un polițist din Timiș s-a împușcat: De ce a recurs la gestul extrem

0



Un polițist din Timiș, măcinat, se pare, de probleme medicale, și-a pus capăt zilelor, împușcându-se cu un pistol.

Polițistul ar fi avut probleme medicale

Potrivit informațiilor STIRIPESURSE.RO, polițistul era necăsătorit, nu avea probleme disciplinare sau în legătură cu serviciul.

Din câte se pare, el avea o problemă medicală, care ar fi avut-o la colon, posibil incurabilă.

Precizările IPJ Arad

La data de 27 martie 2026, în jurul orei 15:00, polițiștii arădeni au fost sesizați despre faptul că, în localitatea Secusigiu, o persoană este decedată.

Având în vedere circumstanțele, la fața locului s-a deplasat o echipă operativă complexă, pentru efectuarea cercetărilor la fața locului.

Din primele verificări, este vorba de un bărbat, polițist în cadrul I.P.J. Timiș, care s-ar fi împușcat mortal, cu un pistol. Nu sunt indicii cu privire la săvârșirea unei fapte penale.

În aceste momente se continuă cercetarea la fața locului, în funcție de concluzii urmând a fi luate măsuri legale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .