Acasă Sport Un fost jucător al echipei Arsenal a recunoscut că este vinovat de...

Un fost jucător al echipei Arsenal a recunoscut că este vinovat de acuzația de contrabandă cu canabis.

0

Jay Emmanuel-Thomas recunoaște vinovăția în cazul contrabandei

Băiatul de 34 de ani, Jay Emmanuel-Thomas, fost jucător al echipelor Arsenal și Ipswich Town, a acceptat să pledeze vinovat pentru implicarea sa într-o operațiune de contrabandă cu 60 kg de canabis pe aeroportul Stansted. Anunțul a fost făcut miercuri de către National Crime Agency (NCA) din Marea Britanie, conform news.ro.

Detalii despre caz

Emmanuel-Thomas, care a fost dat afară de la clubul scoțian de divizia a doua Greenock Morton după ce a fost acuzat anul trecut, a făcut o declarație de vinovăție la Chelmsford Crown Court.

Planul contrabandei

NCA a informat că fostul fotbalist a recrutat-o pe iubita sa și pe o altă femeie pentru a călători în Thailanda. Aceasta este o țară în care Emmanuel-Thomas a evoluat temporar în 2019. Scopul acestei călătorii a fost colectarea canabisului pentru a-l introduce ilegal în Marea Britanie.

Acuzațiile împotriva femeilor

Cele două femei implicate în acest caz au fost de asemenea acuzate de contrabandă cu canabis. Totuși, NCA a precizat că nu au existat dovezi substanțiale împotriva lor, iar acuzațiile au fost retrase miercuri.

Urmează condamnarea

Emmanuel-Thomas urmează să fie condamnat la o dată ulterioară, iar detalii suplimentare sunt așteptate să iasă la iveală în următoarele săptămâni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .