Acasă Actualitate Un bărbat care a căzut într-o râpă adâncă de 15 metri a...

Un bărbat care a căzut într-o râpă adâncă de 15 metri a fost recuperat cu succes de salvatori

0



Un bărbat de 48 de ani din Iaşi a fost găsit, marţi dimineaţă, căzut într-o râpă din zona unei foste cariere de piatră din comuna bistriţeană Măgura Ilvei, acesta suferind mai multe traumatisme, potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Bistriţa-Năsăud.

„În această dimineaţă, poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Sângeorz-Băi au fost sesizaţi cu privire la faptul că o persoană este căzută în zona ‘Balta Albastră’ din Măgura Ilvei. La locul evenimentului, poliţiştii au identificat un bărbat de 48 de ani, din Iaşi, care prezenta politraumatisme. După ce bărbatul a fost scos din zona greu accesibilă în care se afla, de către echipajul de poliţie cu ajutorul unor localnici, a fost predat echipajelor medicale, pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate. Cu privire la cele constatate, poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Sângeorz-Băi au întocmit un dosar de cercetare penală cu privire la infracţiunea de vătămare corporală din culpă, urmând documentarea faptei”, a transmis IPJ via Agerpres.

Râpa în care a fost găsit bărbatul are o adâncime de aproximativ 15 metri şi se află în apropierea căii ferate.

Managerul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Bistriţa-Năsăud, Sanda Tomşa, a precizat că echipajul medical care a intervenit la caz l-a găsit pe bărbat conştient, dar hipotermic, cu un traumatism cranian şi plagă parietală stângă.

Victima a fost transportată la UPU Bistriţa, pentru îngrijiri.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .