Acasă Sport Tenis – Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au câştigat turneul de la...

Tenis – Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au câştigat turneul de la Angers la dublu

0



Perechea Monica Niculescu/Gabriela Ruse, cap de serie numărul 1, a câştigat, duminică, proba de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 125 de la Angers.

Niculescu şi Ruse au învins în finală echipa elveţiană Belinda Bencic/Celine Naef, scor 6-3, 6-4, într-o oră şi 15 minute.

Cele două românce au obţinut un premiu de 5.220 de euro şi 125 de puncte.

Gabriela Ruse a jucat la Angers şi pe tabloul de simplu, unde s-a oprit în optimi, fiind eliminată de americanca Varvara Lepchenko.

La simplu a evoluat şi Patricia Ţig, eliminată în primul tur de Belinda Bencic.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .