Acasă Actualitate Tânăr în stare critică după ce s-a urcat pe un tren și...

Tânăr în stare critică după ce s-a urcat pe un tren și s-a electrocutat

0



Un tânăr de 21 de ani a fost grav rănit, luni, după ce s-a urcat pe un tren în Gara Buşteni şi s-a electrocutat.

„Conform informaţiilor primite până în acest moment, este vorba despre o persoană care s-a urcat pe un vagon de transport produse petroliere, care era fără încărcătură, şi s-a electrocutat”, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Prahova.

Victima, un tânăr în vârstă de 21 ani, a suferit arsuri la nivelul toracelui anterior şi posterior, transmite Agerpres.

Acesta a fost intubat şi a fost preluat de echipajul elicopterului SMURD sosit la faţa locului, urmând să fie dus la spital.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .