Acasă Actualitate Tânăr de 22 de ani, trimis în judecată pentru omor după ce...

Tânăr de 22 de ani, trimis în judecată pentru omor după ce a aruncat un bărbat de la etaj, în Chiajna

0



Un tânăr de 22 de ani, acuzat de omor, după ce a aruncat de la etaj un bărbat în Chiajna, județul Ilfov, a fost trimis în judecată pentru omor, potrivit Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov.

Fapta a avut loc în 4 aprilie 2025. Atunci, un bărbat a sunat la 112 și a spus că, în jurul orei 11.00, în timp ce stătea în balconul apartamentului său din Chiajna, sat Dudu, a văzut cum o persoană a căzut de la un etaj superior și s-a izbit de placa de beton de la baza imobilului. Victima a murit pe loc.

Procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov a dispus începerea urmăririi penale, iar ulterior punerea în mișcare a acțiunii penale față de Dumitru Mihai Emanuel, pentru săvârșirea infracțiunii de omor.

S-a reținut că acesta, în jurul orei 11.00, în timp ce se afla în locuința sa, pe balconul de la bucătărie, tânărul a exercitat acte de agresiune față de victimă , pe care a aruncat-o în gol de la etajul 4, ceea ce i-a provocat decesul.

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ilfov a dispus, marți, trimiterea în judecată a agresorului sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .