Acasă Sport Superligă cu emoții: Oțelul Galați învinge Unirea Slobozia în deplasare, cu un...

Superligă cu emoții: Oțelul Galați învinge Unirea Slobozia în deplasare, cu un om mai puțin

0



Formaţia Oţelul Galaţi a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 55, conform news.ro.

De la Oţelul a fost eliminat Teles, în minutul 55.

Golul a fost marcat de Blazek de la gazde, în minutul 60, în propria poartă.

Unirea Slobozia: Krell – Dorobanţu, Antoche, Blazek (Dinu ’65), Toma – Perianu, Coadă (Ilie ’77) – Afalna (Lupu ’64), Purece (Vojtus ’60), Bărbuţ (Neagu ’64) – Yusov. Antrenor: Adrian Mihalcea

Oţelul Galaţi: Dur Bozoancă – Silva, Stevanovic, Cisse, Maftei – Teles, Zivulic, Lameira – Maciel (Cojocaru ’85), Tănasă (Burcea ’64, Bani ‘90+4), Hofman (Markovic ’85). Antrenor: Ovidiu Burcă

Cartonaşe galbene: / Lameira ’82, Markovic ’87, Dur Bozoancă ‘90+1

Arbitri: George Vidican – Alexandru Ioan Corb, Marius Cristian Marchidanu – Bogdan Dumitrache

Camera VAR: Marcel Bîrsan, Florin Andrei

Observatori: Adrian Comănescu, Paul Mincu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .