Acasă Actualitate Şofer depistat cu 220 km/h pe o autostradă din Sibiu – Ce...

Şofer depistat cu 220 km/h pe o autostradă din Sibiu – Ce amendă a primit

0



Un şofer de 33 de ani a fost surprins de poliţişti în timp ce circula cu viteza de 220 de kilometri la oră, pe A 1, în judeţul Sibiu. A fost amendat şi i s-a suspendat dreptul de a conduce pentru 120 de zile.

Poliţia Sibiu anunţă, joi, că un şofer a fost prins circulând cu viteza de 220 de kilometri la oră pe autostradă.

”02.04.2025, ora 14.00, A1 – Vâlcea – Sibiu! Nu s-a gândit prea mult înainte de a apăsa acceleraţia şi a atins 220 de km/h, pe A1, în zona localităţii Tălmaciu. Nu au stat pe gânduri nici poliţiştii Biroului Autostrăzi A1 Râmnicu Vâlcea – Deva, care l-au tras pe dreapta pentru 120 de zile”, au transmis, joi, poliţiştii din Sibiu.

Aceştia au precizat că şoferul are a deschitat şi o amendă de 1.822,5 lei.

La volanul maşinii se afla un bărbat în vârstă de 33 de ani din judeţul Vâlcea.

Tot pe A1, dar pe segmentul Lugoj-Deva, un şofer a circulat cu 223 de kilometri la oră.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .