Acasă Sport Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, noul lider al Ligii Naţionale

Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, noul lider al Ligii Naţionale

0



ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe este noul lider al Ligii Naţionale de baschet feminin, după ce a învins-o pe CS Agronomia Bucureşti cu scorul de 100-33 (24-13, 29-9, 27-8, 20-3), sâmbătă, în Capitală, într-un meci din etapa a 15-a, potrivit Agerpres.

Agronomia a marcat doar 3 puncte în ultimul sfert.

Cele mai bune jucătoare ale campioanei au fost Beatrix Meresz, cu 20 puncte, 17 recuperări, 6 pase decisive, Fanni Andrea Szabo, cu 17 p, 7 pd, şi Nicoleta Alexandra Ghiţă, cu 16 p, 8 rec.

În alt meci, vicecampioana CSM CSU Târgovişte a dispus de CS Universitatea Cluj-Napoca în Sala ”Horia Demian”, cu 84-50.

Andreona Lanay Keys, cu 20 p, 4 rec, a fost cea mai bună de la învingătoare. Lauryn Ashlee Taylor a reuşit 17 p, 13 rec pentru ”U”.

Clasament
1. ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe 22 puncte (12 jocuri)
2. FCC Baschet UAV Arad 22 (12)
3. CS Rapid Bucureşti 22 (12)
4. CS Universitatea Cluj-Napoca 22 (14)
5. CSM CSU Târgovişte 20 (12)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .