Acasă Sport San Marino – România: 'Va trebui să câştigăm la Viena, ăsta este...

San Marino – România: 'Va trebui să câştigăm la Viena, ăsta este primul obiectiv' – Mihai Popescu

0



Mihai Popescu, autorul unui gol în victoria din San Marino, recunoaşte că a fost ambiţionat de criticile selecţionerului Mircea Lucescu, după meciul cu Bosnia. În iunie, România va întâlni Austria şi Cipru în preliminariile CM-2026, scrie news.ro.

„Este un moment fericit pentru mine, mă bucur că mă aflu aici, mă bucur că am fost pe teren în această seară, că am marcat şi a câştigat echipa.

Am făcut un meci mai puţin reuşit contra Bosniei. Am vorbit cu Mister şi între noi şi ne-am zis că trebuie să facem un meci bun aici, pentru puncte şi moral.

Am apucat să vorbesc cu mister înainte de a apărea în public, mi-a transmis ce am greşit, am corectat şi întodeauna o critică este binevenita pentru că iei tot ce e mai bun din ea şi încerci să corectezi greşelile. După acele critici mi s-a şi spus că voi juca azi. Mă bucur că i-am rasplătit încrederea cu un gol.

Va trebui să câştigăm la Viena, ăsta este primul obiectiv. Vrem să mergem la mondial şi asta va conta şi de victoria de la Viena”, a declarat Mihai Popescu.

Reprezentativa României a învins San Marino, scor 5-1, luni seară, în grupa H, din preliminariile Cupei Mondiale din 2026.

Pentru România au marcat Cevoli (6), M. Popescu (44), R. Marin (54 – penalti), I. Hagi (75-penalti) şi Alibec (90+5), în timp ce pentru San Marino a înscris Zannoni (67).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .