Echipele de tenis de masă ale României s-au calificat în sferturi la Jocurile Mondiale Universitare FISU Rhine-Ruhr de la Duisburg, conform news.ro.
Echipa feminină (Elena Zaharia, Andrea Teglas, Evelyn Ungvari, Ioana Sîngeorzan) a câştigat cu India, 3-2, şi Ţările de Jos, 3-1, în faza grupelor, iar printre primele opt ale competiţiei s-a calificat odată cu victoria în faţa echipei din Chile, scor 3-0.
În sferturile de finală se află şi echipa masculină (Eduard Ionescu, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Darius Toma), care a câştigat doar cu 3-0 împotriva echipelor din: Elveţia, Australia şi Macau.
Până pe 27 iulie, aproximativ 8.000 de studenţi, proveniţi din peste 2.000 de universităţi internaţionale, vor lupta pentru medalii.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .