Acasă Actualitate Rezerviștii din armata română se fac de râs: unul a chemat salvarea...

Rezerviștii din armata română se fac de râs: unul a chemat salvarea pentru că avea șosete prea scurte și 'burtică'

0



Rezerviștii români pare că au probleme mari! Recent au fost chemați la un exercițiu militar, iar problemele au și apărut: „burtica” sau „șosetuțele” prea scurte.

MAPN a chemat 6000 de rezerviști la antrenamente, fiind vorba de oameni care au făcut armata acum 20-30 de ani. Ei ar trebui să apere România în cazul unui război. Doar că timpul trecut și peste ei, iar corpul nu-i mai prea ajută. Unii dintre ei au cedat chiar înainte să înceapă exercițiul.

Postul Digi 24 a făcut un reportaj de acolo:

Reporter: V-au lăsat în urmă?

Rezervist: Nu. Am șosete scurte și m-au frecat rău bocancii.

-Când ați făcut armata?

-Acum 14 ani. Nu… mai mult. Stați puțin. Am 43. Cam 20 de ani. Acum sunt mai buni. Înainte te înțepau cuiele. Acum sunt prea noi, dar am șosete scurte.

-Unde vă deranjează?

-Pe aici, pe undeva. Nu e din cauza bocancilor. E din cauza mea, că nu am șosetele corespunzătoare. Nu am șosete înalte.

-Acum ce faceți? Mai mergeți?

-Da, da. Aștept să vină ambulanța să mă preia. M-am trezit cu Poliția la ușă și un pic m-am speriat, apoi mi-au spus pentru ce am fost chemat.

-V-ați duce la război?

-Nu știu… Nu mai sunt cum eram. Am și puțină burtică.



LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .