Spitalul Judeţean de Urgenţă Satu Mare anunţă, vineri, că, în prima zi a anului, s-a născut în Maternitatea unităţii medicale un singur copil, respectiov o fetiţă. Naşterea naturală s-a înregistrat la ora 08:45.
”În ultima zi a anului trecut, în Maternitatea Spitalului Judeţean de Urgenţă Satu Mare, s-au născut doi copii la termen, o fetiţă şi un băieţel. Ultimul născut al zilei a fost băieţelul, care a venit pe lume prin operaţie cezariană, la ora 16:35”, anunţă, vineri, Spitalul Judeţean de Urgenţă Satu Mare, într-o postare pe Facebook.
Băieţelul a avut o greutate de 3.910 grame şi este primul copil al familiei.
Primul copil născut în anul 2026 a fost o fetiţă. Aceasta a venit pe lume la ora 08:45, prin naştere naturală.
”Nou-născuta a primit scor Apgar 10 şi este, de asemenea, primul copil al familiei. Aceasta a fost singura naştere înregistrată în Maternitatea din Satu Mare în prima zi a noului an. Le dorim nou-născuţilor o creştere frumoasă şi multe momente fercite alături de familiile lor”, au mai transmis reprezentanţii unităţii medicale.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .