Acasă Sport Polo: Steaua București pierde și al doilea meci din grupa D a...

Polo: Steaua București pierde și al doilea meci din grupa D a LEN Euro Cup

0



Vicecampioana Steaua Bucureşti a pierdut şi al doilea meci din grupa D a LEN Euro Cup, scor 9-11, cu Spandau 04 Berlin. Tot joi, Dinamo Bucureşti, în grupa B, a pierdut în deplasare, cu CN Barcelona, scor 11-22, conform news.ro.

Scorul pe reprize a fost 2-5, 2-1, 2-2, 3-3.

În etapa inaugurală din grupa D, Steaua a pierdut în deplasare, cu VK Sabac, scor 9-11, iar în runda a III-a va juca tot în propriul bazin, în 13 noiembrie, cu RN Savona.

Vicecampioana României a început sezonul în preliminariile Ligii Campionilor, însă a ratat grupele, intrând în preliminariile LEN Euro Cup, de unde a avansat în faza grupelor.

La rândul său, Dinamo Bucureşti, repartizată direct în faza grupelor, a înregistrat, tot joi, al doilea eşec din grupa B, scor 11-22, pe reprize 2-5, 2-5, 2-7, 5-5, cu CN Barcelona.

Primul meci din grupa B a adus tot o înfrângere pentru Dinamo, cu formaţia Szolnoki, scor 16-15. În etapa următoare, Dinamo va juca în deplasare, în 13 noiembrie, cu Pallanuoto Trieste.

Meciurile din grupe se desfăşoară între 16 octombrie – 12 februarie. Deţinătoarea trofeului este Pro Recco.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .