Acasă Sport Polo: CSM Oradea, învinsă categoric de Barceloneta în Liga Campionilor

Polo: CSM Oradea, învinsă categoric de Barceloneta în Liga Campionilor

0



Echipa CSM Oradea a pierdut miercuri, în deplasare, în faţa formaţiei spaniole Zodiac CNA Barceloneta, scor 4-17, în al doilea meci din grupa B contând pentru faza Top 8 a Ligii Campionilor, scrie news.ro.

Scorul pe reprize a fost 2-1, 3-0, 6-2, 6-1, iar principalii marcatori – Ortega 4 goluri, Sanchez 3, pentru gazde, respectiv Velkic 2, Gusarov 1, Gardasevic 1, pentru CSM Oradea.

În cealaltă partidă a etapei se duelează RN Savona – FTC Budapesta.

CSM Oradea a fost învinsă şi la debutul în grupa B, scor 17-11, de RN Savona.

Etapa a III-a programează pentru CSM Oradea disputa din propriul bazin cu FTC Budapesta, deţinătoarea trofeului, în 19 martie.

CSM Oradea s-a calificat în sferturile competiţiei, după ce a obţinut în grupele principale rezultatele: 11-10 şi 10-9 cu Waspo Hanovra, 9-15 şi 10-12 cu Novi Belgrad, 20-19 şi 19-18 cu Steaua Bucureşti.

Câştigătoarele din sferturile de finală se vor califica la Turneul Final Four (30 mai – 1 iunie).

În turul preliminare a fost angrenată şi vicecampioana Dinamo Bucureşti, care a ocupat însă locul 4 la turneul A, cu trei înfrângeri şi o victorie.

La rândul său, campioana Steaua Bucureşti, care nu a trecut de grupe în Liga Campionilor, a ajuns până în optimile LEN Euro Cup, fiind eliminată de Mladost HAVK.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .