Acasă Sport Olympique Lyon – FCSB: 'Îmi place de căpitanul echipei FCSB, Adrian Şut'...

Olympique Lyon – FCSB: 'Îmi place de căpitanul echipei FCSB, Adrian Şut' – Paulo Fonseca

0



Tehnicianul echipei Olympique Lyon, Paulo Fonseca, a declarat joi seară, după calificarea în sferturile de finală ale Ligii Europa în urma dublei manşe cu FCSB, că formaţia bucureşteană are jucători buni, el remarcându-l pe Adrian Şut, scrie news.ro.

”FCSB are jucători rapizi, o echipă bună pe tranziţie. Sunt foarte buni la fazele fixe. Îmi plac mulţi jucători de la FCSB. Pot să dau un exemplu, îmi place de căpitanul echipei, Adrian Şut. E foarte bun. Mai sunt şi alţi jucători buni. Vreau să le doresc tot binele din lume celor de la FCSB”, a spus Paulo Fonseca, potrivit digisport.ro.

Fonseca este încrezător în şansele echipei sale în faza următoare a Ligii Europa. “Urmează Manchester United, va fi foarte dificil, dar cred foarte mult în echipa mea, în acest grup”.

Formaţia FCSB a fost eliminată, joi seară, de Olympique Lyon, în optimile de finală ale Ligii Europa. După ce s-au impus în turul disputat la Bucureşti cu 3-1, la Lyon francezii au câştigat şi mai categoric, cu 4-0, astflel că s-au calificat în sferturile de finală.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .