Acasă Sport NHL – Victorie după prelungiri pentru Utah Hockey Club, la Montreal

NHL – Victorie după prelungiri pentru Utah Hockey Club, la Montreal

0



Echipa Utah Hockey Club, debutantă în acest sezon în Liga profesionistă de hochei pe gheaţă (NHL), a învins în deplasare, cu scorul de 3-2 după prelungiri, formaţia Montreal Canadiens, într-o partidă disputată marţi seara.

Mihail Sergacev a marcat golul victoriei oaspeţilor, cu 27 de secunde înainte de finalul prelungirilor.

Pentru oaspeţi au mai înscris Dylan Guenther şi Jack McBain, ultimul trecându-şi numele pe tabelă pentru al treilea meci consecutiv. Golurile oaspeţilor i-au avut ca autori pe Jayden Struble şi Alex Newhook.

În celălalt meci programat marţi în NHL, Vancouver Canucks s-a impus cu 2-0 pe patinoarul formaţiei Boston Bruins. Canadienii au deschis scorul în repriza secundă prin Jake DeBrusk, fost jucător la Bruins, iar apoi şi-au majorat avantajul prin Conor Garland, cu 12,5 secunde înainte de sirenă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .