Acasă Actualitate Motociclist decedat într-un accident pe DN 2D

Motociclist decedat într-un accident pe DN 2D

0



Un motociclist din Galaţi a murit duminică într-un accident produs pe DN 2D, după ce nu ar fi adaptat viteza de deplasare într-o curbă deosebit de periculoasă, în afara localităţii Tulnici, a anunţat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea, potrivit Agerpres.

Poliţiştii din cadrul IPJ Vrancea au fost sesizaţi duminică, printr-un apel la 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe DN 2D, între localităţile Bârseşti şi Tulnici, în care a fost implicat un motociclist de 44 de ani, din judeţul Galaţi.

„La momentul apelului, persoana se afla în stare de inconştienţă. La faţa locului s-a deplasat un echipaj medical din cadrul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Vrancea, care a început manevrele de resuscitare. Totodată, a fost solicitat un elicopter SMURD de la Braşov pentru preluarea victimei”, a menţionat IPJ Vrancea.

În pofida eforturilor echipajului medical ajuns la faţa locului, a fost constatat decesul bărbatului.

„Din primele cercetări efectuate, cauza probabilă a accidentului o constituie neadaptarea vitezei de deplasare într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga, în afara localităţii Tulnici, semnalizată corespunzător”, a precizat IPJ Vrancea.

Traficul în zonă s-a desfăşurat alternativ, pe un singur fir.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .