Acasă Sport Montpellier a învins pe AS Monaco, 2-1, într-un meci întrerupt de muzică...

Montpellier a învins pe AS Monaco, 2-1, într-un meci întrerupt de muzică tehno

0



Echipa franceză Montpellier a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea AS Monaco, în etapa a 18-a din Ligue 1. Arbitrul a oprit meciul timp de câteva minute, din cauza muzicii tehno care a răsunat pe stadion.

Thilo Kehrer a deschis scorul pentru monegasci pe Stade de la Mosson, în minutul 32 şi oaspeţii au intrat în avantaj la pauză. În repriza secundă meciul a fost întrerupt de un incident neobişnuit. Ultraşii gazdelor, care afişaseră de la începutul meciului un banner cu mesaj pentru jucătorii lui Montpellier („Întruchipaţi cea mai proastă versiune a clubului nostru: să vă fie ruşine”), au deschis un sistem de sonorizare adus special pe stadion şi au pus muzică tehno la volum maxim. Arbitrul Brissard a fost nevoit să întrerupă meciul pentru două minute şi jumătate, pentru că „bass-ul puternic al boxelor îi deranja pe jucători”.

După reluare, gazdele au reuşit să egaleze, prin Mousa Al-Taamari, în minutul 55, pentru ca acelaşi jucător să devină eroul zilei după ce a înscris golul victoriei pentru Montpellier, în minutul 82. Montpellier s-a impus cu 2-1 în faţa lui Monaco, dar a rămas pe ultimul loc din clasament, al 18-lea, cu 12 puncte. AS Monaco este pe locul 4, cu 31 de puncte.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .