Acasă Sport Monica Niculescu a avansat în semifinalele probei de dublu la turneul WTA...

Monica Niculescu a avansat în semifinalele probei de dublu la turneul WTA de la Chennai

0



Perechea formată din românca Monica Niculescu și australianca Storm Hunter, cap de serie nr. 1, s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului WTA 250 de la Chennai (India), competiție dotată cu premii totale de 275.094 de dolari.

Cuplul româno-australian a trecut fără emoții de perechea rusă Tatiana Prozorova / Ekaterina Iașina, scor 6-2, 6-1, într-un meci care a durat doar 64 de minute, scrie Mediafax.

Prin această victorie, Niculescu și Hunter și-au asigurat 98 de puncte în clasamentul WTA la dublu și un premiu total în valoare de 4.260 de dolari.

În semifinale, cele două vor întâlni perechea câștigătoare a meciului dintre Mai Hontama / Akiko Omae (Japonia) și Hiroko Kuwata (Japonia) / Thasaporn Naklo (Thailanda).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .