Jucătoarea română de tenis Miriam Bulgaru, locul 206 mondial, a fost eliminată, luni, în primul tur la turneul Transylvania Open, de la Cluj-Napoca, scrie news.ro.
Bulgaru a fost învinsă de Olga Danilovic (Serbia), locul 82 mondial şi cap de serie 7, scor 6-4, 6-3.
În turul doi, Danilovic va evolua cu învingătoarea meciului dintre poloneza Maja Chwalinska, venită din calificări şi locul 146 WTA, şi Ana Bogdan, beneficiara unui wild card.






This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .