Acasă Actualitate Lupta subterană din București se intensifică! Sile Cămătaru se eliberează din închisoare

Lupta subterană din București se intensifică! Sile Cămătaru se eliberează din închisoare

0

Sile Cămătaru a fost eliberat condiționat

Magistrații de la Tribunalul București au decis ieri să aprobe eliberarea condiționată a lui Vasile Balint, cunoscut sub numele de Sile Cămătaru. El a fost condamnat la 11 ani de închisoare și este implicat în trei dosare penale distincte, conform surselor din presă.

Cererea de eliberare condiționată a fost analizată de un complet de judecători

Un complet format din trei judecători s-a reunit joi pentru a evalua solicitarea lui Sile Cămătaru de a fi eliberat condiționat. Potrivit informațiilor, un judecător a fost de acord cu eliberarea, dar al doilea a considerat că contestația procurorilor trebuie admisă. În urma acestui impas, a fost invitat un al treilea judecător care a decis în favoarea eliberării.

Regrete și promisiuni în fața instanței

Cu ocazia procesului, Sile Cămătaru a declarat că își regretă acțiunile din trecut, arătându-se conștient de greșelile comise. De asemenea, el a subliniat că nu contestă sentințele pronunțate împotriva sa și le-a spus judecătorilor că va evita să mai ajungă în închisoare.

Pedeapsa inițială și contextul său penal

Sile Cămătaru a fost încarcerat din anul 2017, având multiple condamnări. Ultima sentință, de 6 ani de închisoare pentru proxenetism, a fost emisă de Curtea de Apel București. În plus, instanța a dispus ca el să își ispășească și o pedeapsă anterioară, acumulând astfel o totalitate de 11 ani de detenție.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .