
Jucătorii echipei de fotbal FCSB au efectuat, luni, vizita medicală la Greenlife Medical Center din Chiajna înaintea începerii pregătirilor pentru noul sezon competiţional.
De la vizita medicală au absentat cinci jucători: Ştefan Târnovanu, Florin Tănase şi Mihai Popescu – învoiţi după ce au făcut parte din lotul naţionalei României pentru amicalele cu Georgia şi Ţara Galilor, Siyabonga Ngezana – accidentat şi Joao Paulo – prezent cu reprezentativa Capului Verde la Cupa Mondială, potrivit Agerpres.
A fost prezent în schimb prima achiziţie a grupării roş-albastre din această vară, fundaşul Ronny Labonne, care a evoluat sezonul precedent în liga a treia franceză, la SM Caen.
Lotul de 21 de jucători care a efectuat vizita medicală este următorul: Matei Popa, Răzvan Udrea, Rareş Andrei, Valentin Creţu, Ronny Labonne, Andre Duarte, Joyskim Dawa, Andrei Dăncuş, Risto Radunovic, Alexandru Pantea, Ricardo Pădurariu, Mihai Lixandru, Ofri Arad, Juri Cisotti, Mihai Toma, David Popa, Octavian Popescu, Dennis Politic, Alexandru Stoian, Daniel Bîrligea şi David Avram.
În următoarele zile formaţia FCSB se va pregăti local, în baza sportivă proprie din Berceni, iar ulterior, în perioada 26 iunie – 10 iulie, va efectua un stagiu de pregătire în oraşul Venray, din Olanda.





