Acasă Sport Jorge Martin a câştigat Marele Premiu al Franţei la MotoGP

Jorge Martin a câştigat Marele Premiu al Franţei la MotoGP

0



Pilotul spaniol Jorge Martino s-a impus duminică în Marele Premiu al Franţei la MotoGP, pe circuitul de la Le Mans.

Startul în cursa de pe Le Mans a aparţinut francezului Fabio Quartararo (Yamaha), însă acesta nu a putut ţine ritmul cu Jorge Martin (Aprilia), iar spaniolul s-a impus la final, după ce câştigase şi sprintul de sâmbătă, potrivit news.ro.

Pe poziţia a doua a venit coechipierul său, Marco Bezzecchi, iar al treilea loc a revenit niponului Ai Ogura (Trackhouse), care a reuşit primul podium pentru un pilot japonez din 2012 încoace. Quartararo a încheiat pe locul 6.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .