Acasă Sport Irina Begu a fost eliminată în optimile turneului WTA 500 de la...

Irina Begu a fost eliminată în optimile turneului WTA 500 de la Bad Homburg

0



Irina Begu, locul 211 WTA, a fost eliminată, miercuri, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 500 de la Bad Homburg, informează news.ro.

Begu a fost învinsă de sportiva cehă Karolina Muchova, locul 11 WTA, scor 6-1, 6-1, în doar 58 de minute. Românca a obţinut un premiu de 15.690 de euro şi 60 de puncte.

Tot miercuri, Gabriela Ruse, locul 105 WTA, venită din calificări, s-a calificat în sferturi trecând de rusoaica Anna Kalinskaia, locul 20 WTA, scor 7-5, 6-2, într-o oră şi 40 de minute. Românca va evolua în faza următoare cu Emma Navarro (SUA, 24 WTA), care a învins-o pe favorita principală, Iga Swiatek (Polonia, 3 WTA), scor 7-5, 2-6, 6-3, în două ore şi cinci minute.

Gabriela Ruse şi-a asigurat un premiu de 30.435 de euro şi 108 puncte.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .