Acasă Actualitate Incendiu la un autoturism parcat în curtea unui liceu

Incendiu la un autoturism parcat în curtea unui liceu

0



Un autoturism parcat în curtea unui liceu din municipiul Dorohoi a luat foc, vineri după-amiază, în urma unui scurtcircuit la instalaţia electrică, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Botoşani.

Potrivit sursei citate, proprietarul maşinii a observat că iese fum din compartimentul motor la scurt timp după ce a vrut să o pornească.

Bărbatul a încercat să stingă flăcările, dar nu a reuşit şi a sunat după ajutor, la 112.

„La faţa locului au intervenit pompierii din cadrul Detaşamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere. Aceştia au constatat că maşina ardea în totalitate şi au stins flăcările înainte ca acestea să se extindă la o magazie din apropiere”, au precizat oficialii ISU Botoşani, potrivit Agerpres.

Nu au fost persoane rănite.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .