Acasă Actualitate Incendiu într-un club din Sighişoara: 150 de persoane s-au autoevacuat

Incendiu într-un club din Sighişoara: 150 de persoane s-au autoevacuat

0



Un incendiu a izbucnit, în noaptea de miercuri spre joi, într-un club din Sighişoara, iar 150 de persoane s-au autoevacuat fără a se înregistra victime, informează news.ro.

”Incendiu într-un club din municipiul Sighişoara. La faţa locului au intervenit pompierii militari din cadrul Detaşamentului de Pompieri Sighişoara cu două autospeciale de stingere, o autoscară şi un echipaj medical SMURD”, a transmis, în noaptea de miercuri spre joi, ISU Mureş.

Sursa citată a precizat că, până la sosirea echipajelor, incendiul a fost lichidat de personalul clubului, iar aproximativ 150 de persoane s-au autoevacuat.

Conform primelor evaluări medicale, nu au fost înregistrate victime.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .