În „ultimul său avertisment” pentru Hamas, Donald Trump a cerut grupării să elibereze toţi ostaticii din Gaza, informează Rador Radio România.
Președintele american Donald Trump le-a cerut militanților Hamas să elibereze imediat toți ostaticii ținuți în Gaza, în cadrul a ceea ce a numit „ultimul său avertisment” pentru ei, îndemnând, de asemenea, conducerea grupului să părăsească enclava palestiniană.
Trump a postat pe reţeaua sa socială, Truth Social: „Acesta este ultimul avertisment pentru voi! Pentru conducere, acum este momentul să părăsiţi Gaza, cât mai aveţi o șansă. De asemenea, locuitorilor din Gaza: Un viitor frumos vă așteaptă, dar nu și dacă reţineţi ostatici. Dacă o faceţii, sunteţi MORŢI”! Donald Trump a mai spus că va fi „un iad de plătit mai târziu” dacă ostaticii nu vor fi eliberați.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .