Deputatul independent Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit că George Simion, liderul AUR, a vrut să-l bată pe Mihail Neamțu, unul dintre deputații partidului.
Becali a intrat și el în Parlament pe listele AUR, dar a demisionat din formațiune și s-a certat cu Simion, după ce s-a simțit jignit de acesta. Între timp, patronul FCSB a anunțat că vrea să se implice într-un nou proiect politic.
Gigi Becali: Simion a vrut să-l bată pe Neamțu
„George Simion l-a înjurat pe Neamțu, ar fi vrut să îl bată pe Mihail Neamțu de față cu toată lumea. Când am auzit așa ceva l-am sunat pe Neamțu: bă Mihai, cum ai mai stat în partid? Nu se poate asta.
Am zis bine, era sâmbătă seara. Am avut o zbuciumare: Doamne dar ce fac, că omul ăsta e nenorocit. Cum îl susțin eu pe ăsta, cum să înjure? Eram în biserică și m-am rugat la Dumnezeu. I-am spus: Doamne, fac bine ce fac, susțin un om bun? Sau poate sunt pe drumul greșit? Descoperă-mi tu.
Băi, ies din biserică. Când văd pe WhatsApp Simion. I-am zis ce i-am zis, i-am zis că tu ești istorie acum, praf, s-a terminat cu tine, vei vedea tu acum cine e istorie, cine merge la oi. Multe i-am scris, nejignindu-l.
Îl sun imediat pe Târziu. Mi-a zis că nea Gigi, eu știam.
I-am scris după să îi spun: înțeleg, ești invidios pe Neamțu, că e mai deștept de 100 de ori ca tine, dar ți-a dat și ție Dumnezeu”, a povestit Gigi Becali, pentru România TV.
Becali, despre Simion: Cum să fii atât de nemernic?
Amintim că Becali a demisionat din AUR și s-a certat cu liderul formațiunii, George Simion, pe care l-a acuzat de obrăznicie: „O să zică lumea că Sistemul m-a pus, dar el a făcut niște declarații care m-au deranjat pe mine că, vezi Doamne!… credea că nu văd pe TikTok și că… dar uite că sunt oameni care l-au înregistrat și mi-au dat. Că, vezi Doamne!, să merg la oi, la biserică și la fotbal. Și atunci declarațiile astea m-au făcut să-mi dau seama de niște lucruri”.
„Pe mine postul ăsta de deputat m-a costat aproape 700.000 de euro. Nu că i-am dat lui bani, dar acolo unde se ducea el la Pechea (unde au fost inundațiile anul trecut) și spunea „nea Gigi, cu Pechea am crescut 5%!”… pe mine m-a costat 700.000 de euro. Deci oamenii ăia nu tre’ să-l voteze, că n-a făcut el, eu am făcut! Și i-am mai dat încă 100.000 de euro împrumut la partid”, a mai dezvăluit patronul FCSB, pentru B1 TV.
El l-a descris apoi astfel pe Simion: „Este foarte inteligent, puternic și curajos, numai că mai are ceva – este foarte viclean, foarte nedemn și foarte obraznic. Combinația asta, trei cu trei, dă naștere la demon”.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .