Acasă Actualitate Doi bărbaţi s-au atacat pe o stradă din Călăraşi – Ambii au...

Doi bărbaţi s-au atacat pe o stradă din Călăraşi – Ambii au fost transportaţi la spital

0



Doi bărbaţi s-au agresat reciproc pe o stradă din Călăraşi, fiind necesară intervenţia poliţiştilor pentru aplanarea conflicului. Ambii bărbaţi au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri medicale.

”La data de 27 decembrie, în jurul orei 17:02, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Călăraşi au fost sesizaţi, prin apel 112, de către o femeie, cu privire la faptul că în municipiu se agresează fizic mai multe persoane. În urma verificărilor, s-a stabilit că, pe o stradă din municipiu, doi bărbaţi, ambii de 41 de ani, pe fondul unui conflict spontan ar fi început să se agreseze reciproc, lovindu-se cu obiecte tăietor-înţepătoare”, a transmis, vineri, IPJ Călăraşi, citează news.ro.

Sursa citată a precizat că poliţiştii au intervenit pentru restabilirea şi asigurarea ordinii şi liniştii publice, iar cei doi bărbaţi au fost transportaţi la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.

”În cauză, a fost întocmit dosar penal, în prezent cercetările fiind continuate pentru stabilirea situaţiei de fapt”, a mai precizat Poliţia.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .