Acasă Sport Dinamo Zagreb – FCSB: 'Nu este ok cum jucăm, e foarte...

Dinamo Zagreb – FCSB: 'Nu este ok cum jucăm, e foarte rău!' – Ştefan Târnovanu

0



Ştefan Târnovanu, portarul echipei FCSB, crede că dacă formaţia sa va rata şi play-off-ul Superligii, după ratarea europeană, sezonul va fi unul total compromis, informează news.ro.

„Două goluri primite în primele două zece minute, apoi am echilibrat, am marcat si noi un gol, dar finalul a fost slab, slab. Dacă nu vom intra în play-off în campionat, atunci va fi un an compromis. Nu este ok cum jucăm, e foarte rău. Cât timp primeşti patru goluri, cred că puteam probabil să fac ceva. Nici nu am văzut golurile, ca să pot vorbi mai mult. Calificare? Am văzut că la 9 puncte şi cu golaveraj ok ai putea să mergi mai departe, dar noi avem golaveraj minus şapte… O să vedem atunci…”, a declarat Ştefan Târnovanu după înfrângerea suferită de FCSB la Zagreb, joi seara, scor 1-4, insucces care a micşorat drastic şansele de calificare ale bucureştenilor în turul următor al Ligii Europa.

În clasamentul competiției, Dinamo Zagreb a urcat pe locul 20, cu 10 puncte, FCSB e pe 29, cu şase puncte şi şansele de accedere în turul următor sunt microscopice pentru echipa lui Charalambous.

DINAMO ZAGREB: Filipovic – Galesic, Dominguez, McKenna, Goda – Misic, Zajc (Soldo 72) – Bakrar (Topic 60), Ljubicic (L. Stojkovic 60), Hoxha (Cardoso Varela 89) – Beljo (Kulenovic 89). ANTRENOR: Mario Kovacevic

FCSB: Târnovanu – Graovac, Dawa (V. Creţu 46), Ngezana, Radunovic – Lixandru (Octavian Popescu 46), Baba Alhassan – Miculescu (Politic 46), Olaru, Cisotti (Mamadou Thiam 77)– Bîrligea (Alibec 65). ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: Ljubicic 28, Goda 85 / Bîrligea 24, Baba Alhassan 85

Arbitri: Sander van der Eijk – Rens Bluemink, Stefan De Groot – Joey Kooij

Arbitri VAR: Clay Ruperti (toţi din Ţările de Jos) – Jan Boterberg (Belgia)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .