Acasă Sport Dinamo – U Cluj: 'Până la meciul ăsta, în etapă s-a jucat...

Dinamo – U Cluj: 'Până la meciul ăsta, în etapă s-a jucat mai mult hochei. Ai încălzire şi îi dai drumul la mişto?' – Alexandru Chipciu

0



Alexandru Chipciu, jucătorul echipei U Cluj, a fost mulţumit de condiţiile de joc de pe Arena Naţională la meciul cu Dinamo şi şi-a spus părerea despre celelalte terenuri pe care s-a jucat etapa a 22-a din Superligă, scrie news.ro.

„Am început foarte slab partida. Nu am avut agresivitate, prima repriză a fost un mic haos în echipa noastră. Dinamo a fost mult mai bună decât noi în seara asta şi bravo lor. Am avut şi noi ocazii, puteam să marcăm, dar ei au avut mai multe.

Am o stare de dezamăgire, dar nu de rezultat, e starea aia…

Lupta va fi încinsă până la final. Noi nu am mai avut încredere, am câştigat şi am prins iar, iar acum nu am stat bine în seara asta. A fost un mic haos pe teren. Dacă ne revenim, atunci avem o şansă la play-off. Cred că lupta va fi încinsă până la final. Cine credea că FC Argeş o poate bate pe FCSB? Va fi o luptă clară. Avem nevoie de goluri, trebuie să facem ceva mai mult în faţă, pentru că s-a văzut că suferim acolo.

Pentru un privitor cred că a fost foarte frumos să se uite la un meci cu atâtea ocazii. A contat foarte mult terenul. Din ce am văzut, ce s-a jucat până acum a fost hochei. Ai încălzire şi dai drumul la mişto sau nu ştiu de ce o mai foloseşti. Oamenii de la Naţional Arena chiar au făcut o treabă foarte bună, cred că şi la noi, la Cluj Arena va fi teren bun, din ce am văzut şi la CFR a fost”, a declarat Alexandru Chipciu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .