Acasă Sport CSM Oradea și CS Rapid, învingătoare în prima zi a Memorialului ‘Andrei...

CSM Oradea și CS Rapid, învingătoare în prima zi a Memorialului ‘Andrei Drăghici’

0



CSM Oradea și CS Rapid București au câștigat joi la a doua ediție a turneului de polo pe apă Memorialul ”Andrei Drăghici”, desfășurat la Bazinul olimpic ”Ioan Alexandrescu” din Oradea, conform Agerpres.

Echipa gazdă, CSM Oradea, a învins echipa sârbă VK Sabac cu scorul 9-7, în primul meci al zilei, conform paginii de Facebook a clubului din Crișul Repede.

În al doilea meci, CS Dinamo București, vicecampioana României, a fost învinsă de CS Rapid București cu 5-3 la loviturile de departajare, deși scorul a fost egal, 11-11, la finalul timpului regulamentar.

Vineri vor avea loc meciurile CSM Oradea – CS Dinamo București (ora 18:30) și CS Rapid București – VK Sabac (ora 20:15), iar sâmbătă sunt programate întâlnirile CS Dinamo – VK Sabac (ora 10:00) și CSM Oradea – CS Rapid (ora 11:45).

Andrei Cristian Drăghici a murit pe 26 martie 2022, în timpul meciului dintre echipa sa, CS Dinamo București, și CS Rapid București, la vârsta de 23 de ani. A mai jucat la CS Crișul Oradea, CS Corona Sportul Studențesc și CSA Steaua București.



LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .