Acasă Actualitate Copac prăbușit peste un tir pe DN 15: șoferul a spus nu...

Copac prăbușit peste un tir pe DN 15: șoferul a spus nu transportului la spital

0

Incident rutier pe DN 15

Pompierii au intervenit, luni seara, după ce un copac a căzut pe un tir pe DN 15, în zona Vârfului Creanga, între Topliţa și Borsec. Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Harghita, şoferul camionului a refuzat transportul la spital după ce a fost evaluat de personal medical.

Intervenţia echipajelor de urgenţă

Două echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de Intervenţie Nr. 2 Topliţa s-au deplasat la faţa locului cu o autospecială de intervenţie şi o ambulanţă SMURD. La sosirea echipajelor, şoferul era deja ieşit din vehicul, conştient, având parte de îngrijiri din partea echipajului Serviciului de Ambulanţă Judeţean Borsec, și a refuzat să fie transportat la spital.

Starea circulaţiei rutiere

Circulaţia rutieră în zona în care s-a produs incidentul nu este blocată, astfel că traficul se desfăşoară în condiţii normale, fără întârzieri majore.

Atenţionare meteo în judeţul Harghita

Până la ora 23:00, judeţul Harghita a fost sub incidenţa unei atenţionări meteorologice cod galben. Autorităţile au prognozat pentru această noapte rafale de vânt cu viteze de până la 70 km/h, averse semnificative ce pot atinge, în unele zone, 30-50 l/mp, descărcări electrice şi posibile furtuni cu grindină.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .