Acasă Sport Bumba a reuşit o dublă pentru Gyor, în campionatul Ungariei

Bumba a reuşit o dublă pentru Gyor, în campionatul Ungariei

0



Fotbalistul român Claudiu Bumba a marcat două goluri pentru Gyor, care a învins-o cu 3-0 pe Puskas Akademia, sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a 16-a a primei ligi maghiare, potrivit Agerpres.

Oaspeţii au deschis scorul prin algerianul Nadir Benbouali (35), iar apoi Bumba a punctat de două ori (48, 68).

Puskas Akademia a jucat ultima parte a meciului în inferioritate numerică, polonezul Wojciech Golla fiind eliminat în min. 72.

Mijlocaşul Claudiu Bumba, care a jucat până în min. 90+2, are 5 goluri marcate în 11 partide în acest sezon.

La oaspeţi a fost titular şi mijlocaşul Paul Anton, care a evoluat 89 de minute.

Puskas Akademia este lider în clasament, cu 32 de puncte (16 jocuri), urmată de Ferencvaros, 28 puncte (14 j), Paksi, 27 p (16 j), etc. Gyor se află pe locul 9 (din 12 echipe), cu 18 puncte (16 jocuri).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .