Acasă Actualitate Beat și cu permisul suspendat, un șofer a făcut prăpăd pe șosea...

Beat și cu permisul suspendat, un șofer a făcut prăpăd pe șosea – polițiștii au fost sesizați

0



Un bărbat de 58 de ani, din Onești, județul Bacău, a condus mașina, deși era beat, iar permisul îi era suspendat. A făcut prăpăd: a lovit trei mașini.

Polițiștii Biroului Rutier Onești au fost sesizați despre producerea unui accident pe strada Alexandru Ioan Cuza, din municipiu, potrivit Mediafax.

Din primele verificări a reieșit că un bărbat de 58 de ani, din Onești, în timp ce conducea mașina, a lovit un autoturism condus de o femeie de 41 de ani. Ulterior, a mai lovit alte două autovehicule.

În urma evenimentului rutier au rezultat doar pagube materiale.

Toți șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în cazul a trei dintre aceștia, iar în cazul bărbatului de 58 de ani, aparatul a indicat o concentrație de 1,34 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost dus la spital pentru prelevarea mostrelor biologice de sânge. Totodată, în urma verificărilor din bazele de date, s-a stabilit că bărbatul are dreptul de a conduce autovehocule pe drumurile publice suspendat.

Polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore

După administrarea probatoriului, polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore și l-au introdus în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Bacău. Bărbatul a fost prezentat, marți, instanței de judecată care a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile. Cercetările sunt continuate.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .