Acasă Actualitate Avarie în București – Termoenergetica anunță furnizarea deficitară a apei calde în...

Avarie în București – Termoenergetica anunță furnizarea deficitară a apei calde în sectoarele 4 și 5

0



Furnizarea agentului termic în sectoarele 4 și 5 rămâne deficitară după avaria de la CET Progresul, transmite luni compania Termoenergetica.

Compania Municipală Termoenergetica București informează, luni, că furnizarea agentului termic pentru încălzire și apă caldă în sectoarele 4 și 5 rămâne deficitară din cauza avariei produse în incinta CET Progresul.

„Potrivit Elcen, avaria a fost remediată în dimineața zilei de 1 decembrie 2024, termenul inițial anunțat fiind devansat de două ori, începând cu data de 30 noiembrie 2024, ora 07.00 și ulterior, 30 noiembrie 2024, ora 14.00. Deși centrala a fost repornită duminică, 01 decembrie 2024, ora 07.00, în prezent parametrii agentului termic livrat nu sunt suficienți pentru a asigura producerea apei calde și a încălzirii”, transmit reprezentanții companiei.

Conform acestora, în prezent, CET Progresul funcționează cu un singur cazan de apă fierbinte, temperatura livrată fiind de 65°C, fiind insuficientă pentru ca punctele termice să poată furniza apă caldă menajeră și încălzire.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .