Acasă Politică Anca Alexandrescu, reacție după anunțul suveraniștilor: 'Se poate întâmpla orice. Există riscuri'

Anca Alexandrescu, reacție după anunțul suveraniștilor: 'Se poate întâmpla orice. Există riscuri'

0



Anca Alexandrescu declarat că George Simion este cea mai bună opțiune a suveraniștilor, dar că liderul AUR va fi supus, în perioada următoare, la noi lovituri din partea sistemului.

„AUR a depășit PSD în preferințele românilor. După tot ce am văzut în aceste trei luni, nu mă mai sperie nimic. Se poate întâmpla orice. Acest plan, care există, a fost discutat cu Călin Georgescu și sunt mai multe etape, dar nu se poate dezvălui tot, pentru a nu pune pe masa sistemului tot. Există riscuri ca George Simion să fie ținta unor atacuri, să i se facă alte dosare. Dar, din acest moment, candidatura sa nu mai poate fi blocata, chiar dacă i se „fabrică” o condamnare.

De asemenea, dacă nu iese cine dorește sistemul, putem asista la o nouă anulare a alegerilor. Mai sunt și alte etape din acest plan, mai multe ne va spune George Simion în emisiunea din această seară, prin telefon, de la Bruxelles. Interesant este că George Simion a zburat în același avion cu președintele interimar Ilie Bolojan. Singura variantă e totul sau nimic. Noi ținem cu România iar scopul este ca poporul să își recapete țara înapoi”, a declarat Anca Alexandrescu.

George Simion este candidatul unic al suveraniștilor. Șefa POT a anunțat că se retrage pentru a da mai multe șanse candidaturii lui Simion, așa cum au convenit împreună cu Călin Georgescu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .