Acasă Sport Amanda Anisimova, calificată în sferturi la Wimbledon pentru a doua oară în...

Amanda Anisimova, calificată în sferturi la Wimbledon pentru a doua oară în carieră. În 2022, ea a fost învinsă de Simona Halep

0



Jucătoarea americană de tenis Amanda Anisimova, cap de serie 13, s-a calificat, duminică, în sferturi la Wimbledon pentru a doua oară în carieră, informează news.ro.

Ea a eliminat-o pe cehoaica Linda Noskova (numărul 30 mondial),, în trei seturi, scor 6-2, 5-7, 6-4, după 2 ore şi 3 minute de joc.

Anisimona o va înfrunta în sferturile de finală pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova.

Eliminată în sferturile de finală la Wimbledon, în urmă cu trei ani, de Simona Halep, Amanda Anisimova a mai fost deja în sferturile de finală ale unui Grand Slam. A fost la Roland Garros, în 2019, unde a pierdut în faţa lui Ashleigh Barty.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .