Acasă Sport AC Milan revine de la 0-2 și câștigă cu 3-2 la Torino

AC Milan revine de la 0-2 și câștigă cu 3-2 la Torino

0



Echipa italiană AC Milan a învins luni seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Torino, în etapa a 14-a din Serie A. Milanezii au revenit de la 0-2, informează news.ro.

Startul de meci a adus un rezultat neaşteptat după ceva mia bine de un sfert de oră. Nikola Vlasic a deschis scorul, din penalti, în minutul 10, pentru Torino, iar Duvan Zapata a majorat avantajul gazdelor în minutul 17.

Adrien Rabiot a redus din diferenţă în minutul 24. Însă în minutul 66 a fost introdus în joc Christian Pulisic şi americanul a rezolvat problema învingătoarei A egalat mai întâi, în minutul 67, pentru ca zece minute mai târziu să înscrie golul victoriei pentru oaspeţi.

AC Milan s-a impus cu 3-2 la Torino şi este lider, cu 31 de puncte, urmată de Napoli, tot 31 de puncte, şi Inter Milano, cu 30. Torino e pe locul 16, cu 14 puncte.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .